Instagram

Topul celor mai populari moldoveni pe Instagram: Cine sunt și ce ocupații au

226
(reînnoit 13:05 30.01.2019)
Iată cine sunt cei mai cunoscuți oameni din Moldova pe Instagram. Aceștia sunt urmăriți de milioane de oameni.

CHIȘINĂU, 3 feb – Sputnik. Rețeaua de socializare Instagram a fost lansată în Octombrie 2010 și este un serviciu de partajare/distribuire a pozelor care se pare că a împânzit lumea în care trăim. La numai 3 luni vechime, acaparase deja peste un milion de utilizatori. În prezent are peste 300 de milioane de utilizatori lunari și câteva sute de milioane de fotografii încărcate. În anul 2012, compania a fost cumpărată de Facebook contra sumei de aproximativ un miliard de dolari. Instagramul este mai mult decât o rețea de socializare, este o aplicație de estetică, o adevărată bibliotecă virtuală de fotografii, în care utilizatorii pot găsi poze pe absolut orice temă, poze care generează mii de aprecieri. Printre cele mai urmărite conturi de Instagram din Moldova sunt cele ale interpreților și ale bloggerilor de modă.

1. Xenia Deli – 830 k followers

Посмотреть эту публикацию в Instagram

IsaDora make up🤗❤️ @isadoraofficial

Публикация от Xenia Deli (@xeniadeli)

2.  Iurie Belegurschi 481k followers

3. Ilie Bivol 478k followers

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Soon 1M 😍 #youarethebest #thankyougod

Публикация от Ilie Bivol ⬇ (@ilies._.vlogs)

4. Carla’s Dreams 469k followers

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Carla's Dreams (@carlasdreams)

5. Dan Balan 353k followers

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Dan Balan (@danbalan)

6. Doina Ciobanu 352k followers

7. Nicoleta Nuca 280k followers

Посмотреть эту публикацию в Instagram

🖤❤️

Публикация от Nicoleta Nuca (@nicoletanuca)

8.  Eva Timus 243k followers

9. Iuliana Beregoi 219k followers

Посмотреть эту публикацию в Instagram

School time💦 edit by @maksimbernik

Публикация от Iuliana Beregoi (@iulianaberegoiofficial)

10.  Katy Black 189k followers

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Două lucruri sunt imposibile: a vedea cu ochii pe Dumnezeu și a povesti dragostea ❤️

Публикация от Katy Black (@katyblack_official)

11. Sanziana Negru 161k followers

Посмотреть эту публикацию в Instagram

On my way to Tinker Bell auditions.

Публикация от SANZIANA NEGRU (@sanziananegru)

12. Irina Rimeș 156k followers

Посмотреть эту публикацию в Instagram

@touch.magazine.official soon 😊

Публикация от Irina Rimes (@irinarimes)

13.  Andrew Rayel 143k followers

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Take a moment, look around, enjoy being in the moment, sometimes life is so fast that we forget what matters the most and living in the now! Happy Sunday everyone 🙏❤

Публикация от Andrew Rayel (@andrew_rayel)

14.  Cristina Gheiceanu 112k followers

15. Jad Chukri 109k followers

Посмотреть эту публикацию в Instagram

I should’ve posted this instead of the other one but 🤷🏻‍♂️

Публикация от Jad Chukri (@jad.chukri)

16.Mia Beschieri 104k followers

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Red is always a good idea 🤭😘

Публикация от Mia Beschieri (@miabeschieri)

17. Diana Curmei 102k followers

18. Maria Bagrin 93.8k followers

19. Olga Verbitchi – 85.3k followers

20. Nicoleta Buru 81.6k followers

226
Tagurile:
instagram, moldoveni, populari
Tematic
Cel mai bine îmbrăcate vedete internaționale: Arată impecabil - Foto


Загрузка...